Ta strona używa plików cookie!
close

Akcja Bezpieczne Wakacje

Data dodania: 26 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Głogowscy policjanci wspólnie ze Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi, Miejskim Centrum Wspierania Rodziny oraz ze strażakami, zorganizowali dla dzieci i młodzieży piknik pod nazwą "Akcja Bezpieczne Wakacje". Impreza odbyła się na terenie głogowskiej Mariny. Jej celem było promowanie bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku na akwenach wodnych ale również w innych sytuacjach, z którymi mogą się spotkać dzieci w czasie wakacyjnego wypoczynku i wyjazdów. Działania zostały objęte patronatem Prezydenta Głogowa, Rafaela Rokaszewicza.

Rozpoczęły się wakacje. Jednym z najpoważniejszych problemów jest uświadomienie dzieciom zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą, a przez to poprawa bezpieczeństwa. To dzisiaj najważniejszy cel organizatorów imprezy.

Policjanci, strażacy, pracownicy Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” i Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny, starli się przekazać dzieciom informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa, zarówno w życiu codziennym, jak i w sytuacjach mogących powodować zagrożenie dla życia, zdrowia, Dzieci w trakcie zabawy mogły przyswoić sobie wiedzę niezbędną im podczas wakacyjnego wypoczynku.

Zabawie towarzyszyły pokazy ratownictwa, warsztaty na temat bezpieczeństwa oraz prezentacja sprzętu policyjnego i strażackiego. Dzieci mogły spędzać czas podczas licznych animacji, gier i zabaw o charakterze promującym bezpieczeństwo.

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

 

Galeria