Ta strona używa plików cookie!
close

Bezpieczeństwo podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Data dodania: 12 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Przed nami XXVI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze przygotowują się już do niedzielnej kwesty. Naszą szczególną troską będzie to, aby wszyscy, zbierając datki mogli się czuć pewnie i bezpiecznie. Nad bezpieczeństwem czuwać będą policjanci w mundurach oraz patrole nieumundurowane.

Wszyscy policjanci, którzy w dniu 14 stycznia 2018 r. będą pełnić służbę na ulicach miasta i na terenie powiatu głogowskiego. Szczególną uwagę i troskę będą kierować wobec młodych wolontariuszy i do nich głównie kierujemy kilka podstawowych rad:

 

Unikajcie miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy   przejściowe, a po zmroku parki lub skwery.

– Nie chodźcie sami, najlepiej zbierajcie datki w towarzystwie przyjaciół, kolegów.

– W razie napadu nie starajcie się za wszelką cenę ratować skarbonki, pamiętając, że Wasze zdrowie jest najważniejsze. Starajcie się raczej zapamiętać jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy.

– Podczas ucieczki sprawcy, głośno wzywajcie pomocy, jak najszybciej powiadomcie Policję o kradzieży. Zapamiętajcie drogę ucieczki sprawcy.

– Jeżeli podejrzewacie kogoś o złe zamiary nie obawiajcie się skorzystać z pomocy osób dorosłych lub powiadomcie Policję.

 

Jak wyglądać będzie wolontariusz XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Każdy z wolontariuszy musi posiadać identyfikator Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem wolontariusza, numerem oraz adresem wolontariusza.
Identyfikator musi być wypisany czytelnie, także czytelne powinno być wklejone zdjęcie. Dodatkowo identyfikator musi mieć Fundacyjną  serduszkową pieczątkę, hologram WOŚP i być zalaminowany. Najważniejsze jest jednak to, że identyfikator musi być noszony na widocznym miejscu.
Puszka wolontariusza musi być oklejona Fundacyjnymi banderolami. Nieodzownym atrybutem naszych wolontariuszy są orkiestrowe, serduszkowe naklejki.
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Nie kwestuj sam, dopilnuj, aby obok Ciebie były, co najmniej dwie osoby. A jeżeli nie masz ukończonych 16 lat – musisz być pod opieką osoby dorosłej. Wolontariusze WOŚP nie chodzą do mieszkań, nie próbują przeciągać zbiórki na inne dni !!!
Te oraz inne rady usłyszeli wolontariusze podczas spotkań z policjantami przed niedzielnym finałem. Ulotkę przypominającą o podstawowych zasadach bezpieczeństwa otrzyma każdy wolontariusz wyruszający z puszką na ulice miasta.

      
Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452