Ta strona używa plików cookie!
close

Działania „Pieszy kontra pojazd”

Data dodania: 11 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

W dniu 11 stycznia 2017 roku od godzin rannych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania „Pieszy kontra pojazd”. Swoją uwagę skierują dzisiaj głównie na zachowanie pieszych; przechodzenie w miejscach niedozwolonych oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Trudne zimowe warunki jakie panują na drogach, szczególnie po zapadnięciu zmroku, powodują, że zwiększa się zagrożenie zdarzeniami drogowymi z udziałem pieszych. Prowadzone działania mają na celu przypomnienie i uświadomienie, zarówno kierowcom jak i pieszym jakie niebezpieczeństwa czyhają na drodze tych, którzy lekceważą zasady i bezpieczeństwo w ruchu.


Policjanci ze swojego doświadczenia wiedzą że, najczęstszym przewinieniem pieszych jest, przechodzenie w niedozwolonych miejscach oraz ignorowanie sygnalizacji świetlnej. To potencjalnie bardzo niebezpieczna sytuacja, która może być przyczyną tragedii.


Kierowcom, przypominamy, że pieszy jest również pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i od jego zachowania zależy bezpieczeństwo na ulicy w równym stopniu jak od zachowania kierowców pojazdów.


Przypominany również pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w porze nocnej, jeśli przemieszczają się skrajem drogi poza terenem niezabudowanym. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno - zimowym, kiedy drastycznie pogarszają się warunki pogodowe oraz coraz wcześniej zapada zmrok. Prosimy również o stosowanie takich elementów w terenie zabudowanym, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo.

 


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452