Ta strona używa plików cookie!
close

Groźny niewybuch z okresu II wojny światowej został zneutralizowany. Policjanci zabezpieczali akcję.

Data dodania: 12 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

11 sierpnia br. głogowscy policjanci zabezpieczali akcję unieszkodliwiania niewybuchu z okresu II wojny światowej. Niewybuch został ujawniony dzień wcześniej w trakcie prac wykonywanych przy rzece Odra. Miejsce zostało natychmiast zabezpieczone przez policyjny patrol do czasu przybycia patrolu saperskiego. Około godziny 13.00 znalezisko zostało zneutralizowane przez saperów. Konieczna była ewakuacja mieszkańców i zamknięcie przyległego terenu.

Działania policjantów polegały na zabezpieczeniu miejsca odnalezienia niewybuchu, jak się okazało 250 kilogramowej bomby lotniczej z okresu II wojny światowej oraz przeprowadzeniu sprawnej ewakuacji mieszkańców pobliskich budynków. Działania prowadzono wspólnie ze strażakami oraz pogotowiem ratunkowym i służbami miejskimi.

Do godziny 12.00 przeprowadzono  akcję ewakuacji blisko 200 mieszkańców pobliskich budynków. Działania prowadzono wspólnie ze strażakami oraz pogotowiem ratunkowym. Konieczne okazało się również zamknięcie  ruch pieszych i pojazdów w strefie prowadzonych działań. Miasto zorganizowało miejsce gdzie mogły się udać osoby poproszone o opuszczenie mieszkań. Akcja zakończyła się podjęciem i wywiezieniem groźnego niewybuchu przez patrol saperów. 


p.o. Oficera prasowego 
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
asp. Łukasz Szuwikowski
tel. 604 904 452

 

Galeria

Powiązane wiadomości