Ta strona używa plików cookie!
close

Nietrzeźwy sprawca kolizji próbował uciekać. Został zatrzymany przez policjantki

Data dodania: 10 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Dzięki zdecydowanej postawie kierowcy, który nie pozwolił uciec nietrzeźwemu sprawcy kolizji, 46 – letni nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany przez policjantki z patrolu ruchu drogowego. Badanie wykazało 2,72 promila alkoholu w jego organizmie.

W dniu 9 lipca oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie został telefonicznie powiadomiony, przez świadka a zarazem osobę uczestniczącą w kolizji, o tym że sprawca zdarzenia drogowego jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Kierujący pojazdem skoda mężczyzna, podczas manewru wyprzedzania otarł się o jego samochód. Kiedy po zatrzymaniu pojazdów próbował rozmawiać ze sprawcą, szybko zorientował się, że ma do czynienia z nietrzeźwym i powiadomił policję.

Sprawca kolizji, zorientował się, że powiadomiono policję, wsiadł do samochodu i pomimo swojego stanu odjechał. Pokrzywdzony pojechał za nim. Kierujący skodą mężczyzna zjechał z drogi i wjechał do rowu. Próbował uciekać pieszo ale został ujęty przez świadka. W tym momencie świadka wsparł policyjny patrol ruchu drogowego. Policjantki z patrolu zatrzymały 46 – latka. Okazało się, że jest nietrzeźwy i ma 2,72 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

 


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452