Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci dbają o bezpieczeństwo w trakcie Dni Głogowa

Data dodania: 1 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Przez trzy dni w mieście odbywają się imprezy związane z „Dniami Głogowa”. Nad bezpieczeństwem uczestników imprez i koncertów czuwają głogowscy policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczają koncerty, a także dbają o bezpieczeństwo i porządek mieszkańców wokół terenu na którym odbywają się imprezy. Pełne ręce roboty mieli mundurowi z drogówki.

Dni Głogowa to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w mieście. W ich zabezpieczeniu biorą udział policjanci wszystkich pionów, pełniąc służbę zarówno w umundurowaniu, jak i w cywilu, dbając o ład, porządek oraz poczucie bezpieczeństwa. W trakcie odbywających się imprez, głogowskich funkcjonariuszy wspierają policjanci z Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji. Podczas zabezpieczenia wykorzystywany jest również specjalny wóz dowodzenia, wyposażony w kamery oraz systemy łączności policyjnej. Policyjny patrol wodny na łodzi zabezpiecza teren Placu Festynowego, przylegający do Odry.


Współpraca oraz wymiana informacji, pomiędzy służbami, pozwalają na utrzymanie wysokiego poziom bezpieczeństwa. Policjanci z prewencji dbają o to, aby przybywający na koncerty i imprezy, mogli spokojnie na nie dotrzeć, a także z nich wrócić. Pełne ręce pracy, mają policjanci z drogówki, zabezpieczający drogi dojazdowe na teren festynu oraz ruch drogowy na terenie całego powiatu.

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452


 

Galeria