Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci po pościgu zatrzymali 31 – letniego kierowcę, był nietrzeźwy i złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami

Data dodania: 11 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Policjanci Wydziału Prewencji KPP w Głogowie, po krótkim pościgu zatrzymali 31 – letniego mężczyznę, który nie tylko złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami ale był również nietrzeźwy i miał 1, 7 promila alkoholu w organizmie oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Policyjny patrol w trakcie służby w godzinach nocnych, zauważył jadący ulicą samochód bez włączonych świateł. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych postanowili zatrzymać auto do kontroli. Reakcją kierowcy była ucieczka i próby zmylenia policyjnego pościgu. W jej trakcie kierowca łamał przepisy ruchu drogowego. Kiedy został zablokowany na parkingu policjanci wybiegli z radiowozu i zatrzymali siedzącego w samochodzie 31- latka. Miał w ręku butelkę piwa. Jak się okazało, 31 – latek był nietrzeźwy i miał 1, 7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna złamał wydany przez sąd zakaz kierowania pojazdami a nie zatrzymując się do kontroli popełnił kolejne przestępstwo.


Jeśli kierowca pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami, nie zastosuje się do niego, grozi mu kolejny wyrok. Za złamanie zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a sąd dodatkowo, może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Nie zatrzymanie się do kontroli policyjnej, to kolejne przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Kierowanie w stanie nietrzeźwym, jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452