Ta strona używa plików cookie!
close

Prawomocne wyroki dla 39 pseudokibiców, którzy wdarli się na stadion

Data dodania: 13 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Sąd Okręgowy w Legnicy podtrzymał wyroki Sądu Rejonowego w Głogowie, w sprawie pseudokibiców Zagłębia Lubin, zatrzymanych przez policjantów, w związku z meczem o mistrzostwo I ligi pomiędzy Chrobrym Głogów a Odrą Opole. Pseudokibice wdarli się na teren stadionu. Wobec zatrzymanych sąd orzekł kary zakazu wstępu na imprezy masowe, grzywny w wysokości do 4 000 złotych oraz nakazał pokrycie kosztów sądowych.

Przypominamy, że do zakłócenia przebiegu imprezy masowej doszło w Głogowie, w dniu 30 września 2017 roku przed meczem o mistrzostwo I ligi piłki nożnej, pomiędzy Chrobrym Głogów a Odrą Opole. Pseudokibice drużyny przyjezdnej wdarli się na teren stadionu i sektora kibiców drużyny gości. Nie opuścili go pomimo wezwań służb porządkowych organizatora. Na pisemny wniosek organizatora, policjanci podjęli czynności przywrócenia porządku prawnego.  Zatrzymano 39 pseudokibiców.

Wobec wszystkich zatrzymanych, skierowano do sądu w trybie przyspieszonym, akty oskarżenia o ukaranie za złamanie przepisu art. 60 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

 

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 


 

Galeria