Ta strona używa plików cookie!
close

Z dzielnicowym o bezpiecznych wakacjach – „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data dodania: 13 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Niebawem rozpoczynają się wakacje. Trwają spotkania policjantów z młodzieżą. Dzielnicowi w ramach zajęć poświęconych bezpieczeństwu wakacyjnego wypoczynku, spotykali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 13 w Głogowie.

W trakcie spotkania dzielnicowy skupił się przede wszystkim nad zagrożeniami jakie mogą spotkać dzieci w trakcie wypoczynku  nad wodą.  W okresie wakacji najczęstszym powodem zdarzających się wypadków jest wysoka temperatura, brawura, brak umiejętności lub przygotowania kondycyjnego do pływania i brak nadzoru nad dziećmi.

Wiele osób korzystając z wakacyjnego wypoczynku nad wodą podejmuje zachowania ryzykowne: pływanie w miejscach niedozwolonych, gwałtowne ochładzanie organizmu w wodzie po dłuższym leżeniu na słońcu, skakanie na głowę szczególnie w miejscach zabronionych czy wykorzystywanie do pływania materacy lub innych przedmiotów do tego nie przeznaczonych.

Prowadzący przekazał również  informacje o tym jak postępować i gdzie szukać pomocy w sytuacjach, gdy zaczepia nas nieznajomy, próbuje nas częstować słodyczami lub chce obdarować prezentami.

 


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Galeria