: 333409
Ostatnie komunikaty
<<<<<

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Głogów...
Głogów
09.10.2015 r.
(Zdjęcia)

Bezpieczeństwo na drodze – spotkanie z podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Rehabilitacji

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Głogowie spotkali się z podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych przy ulicy Norwida w Głogowie. Głównym tematem było bezpieczeństwo na drodze.

więcej »»
Głogów
07.10.2015 r.
(Zdjęcia)

IPA Region Głogów z wizytą w Czechach

W dniach 26-27.09.2015r IPA Region Głogów zorganizował dwudniową wycieczkę integracyjną dla członków regionu, ich rodzin oraz sympatyków. W programie znalazło się zwiedzanie Pragi oraz północnych Czech.

więcej »»
Głogów
06.10.2015 r.

Uniemożliwili jazdę pijanemu kierowcy

Dzięki szybkiej reakcji oraz zdecydowaniu świadków, policjanci zatrzymali 52 – letniego głogowianina, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym. Trzej mężczyźni doprowadzili do tego, że zatrzymał samochód i uniemożliwili mu dalszą jazdę wyjmując kluczyki ze stacyjki.

więcej »»
Głogów
06.10.2015 r.

Potrącił na przejściu dla pieszych i odjechał

Utrata prawa jazdy oraz spora grzywna grozi 65 – letniemu kierowcy, który potracił na oznakowanym przejściu dla pieszych 18 – letnią mieszkankę Głogowa i odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowana nie odniosła poważnych obrażeń. Policjanci po odnalezieniu kierowcy, stwierdzili, że jego samochód VW Polo nie jest dopuszczony do ruchu i nie ma ubezpieczenia OC. Kierowca był trzeźwy.

więcej »»
Głogów
05.10.2015 r.
(Zdjęcia)

Bądź widoczny, bądź bezpieczny

Zdarzenia drogowe z ostatniego weekendu z udziałem rowerzystów to przykład jakie znaczenie dla naszego bezpieczeństwa może mieć nasza widoczność na drodze. Od ubiegłego roku, każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Takie element zalecamy również w terenie zabudowanym i oświetlonym. Przezorności nigdy dosyć ! Coraz powszechniejsze staje się również stosowanie dodatkowych elementów odblaskowych przez rowerzystów co powoduje, że rowerzysta widziany z boku, np. na przejeździe dla rowerów jest doskonale widoczny z daleka. Takich dodatkowych elementów nie mieli rowerzyści, którzy uczestniczyli w ostatnich zdarzeniach drogowych.

więcej »»
Głogów
01.10.2015 r.

Areszt za rozbój w salonie

Na trzy miesiące trafił do aresztu 28 – latek, który usiłował dokonać rozboju w jednym z salonów z automatami do gier na terenie Głogowa. Sprawca używając przemocy doprowadził do stanu bezbronności 36 – letnią pracownicę salon i zażądał kasetki z gotówką. Zdecydowana postawa kobiety zapobiegła temu. Podejrzany zbiegł ale został zatrzymany przez policjantów po krótkim pościgu.

więcej »»
Głogów
30.09.2015 r.
(Zdjęcia)

Nowe radiowozy dla głogowskiej Policji

Dwa nowe radiowozy rozpoczynają służbę w głogowskiej Policji. Policyjne samochody to nowe modele Opel Corsa, wyposażone w silniki benzynowe. Pojazdy będą wykorzystywany przez policjantów pełniących służbę dzielnicowych. Radiowozy zakupiono dzięki finansowej pomocy samorządu Miasta Głogowa.

więcej »»
Głogów
30.09.2015 r.

Przyszedł po porcje rosołowe, ukradł 500 złotych

Wizyta 21 – letniego mieszkańca jednej z podgłogowskich miejscowości w sklepie spożywczym zakończyła się nie tylko zakupem porcji rosołowych. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę ekspedientki i z szuflady w ladzie ukradł 500 złotych. Został zatrzymany przez policjantów.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu