: 314827
Ostatnie komunikaty
<<<<<

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Głogów...
Głogów
26.02.2015 r.
(Zdjęcia)

Amator wózków sklepowych i cudzego mienia zatrzymany

W dniu 23 lutego policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 50 – letniego głogowianina, który w centrum Głogowa prowadził po ulicy dwa wózki sklepowe. Mężczyzna przyznał się do ich kradzieży ze sklepu na terenie miasta. Sklep wycenił ich wartość na kwotę 700 złotych. Okazało się jednak, że sprawa kradzieży wózków to dopiero początek. Mężczyźnie udowodniono kradzieże oraz włamanie do domu jednorodzinnego.

więcej »»
Głogów
24.02.2015 r.
(Zdjęcia)

Głogowska policjantka wśród wyróżnionych sportowców w policyjnych mundurach

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński wyróżnił i nagrodził 26 funkcjonariuszy za wyniki osiągnięte na arenach sportowych w 2014 roku. Wśród wyróżnionych znalazła się głogowska policjantka – mł. asp. Monika Tuczyńska. W uroczystości udział wzięli również Wojewoda Dolnośląski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, a także przedstawiciele świata sportu – olimpijczycy i mistrzowie świata.

więcej »»
Głogów
23.02.2015 r.
(Zdjęcia, Film)

Odblaski dla pieszych z Gminy Wiejskiej Głogów

Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu drogami poza obszarem zabudowanym, dla własnego bezpieczeństwa, musi nosić odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Tym razem akcja przypominania o tym bezpiecznym nawyku, dzięki poparciu samorządu, dotarła do mieszkańców Gminy Wiejskiej Głogów.

więcej »»
Głogów
23.02.2015 r.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

22 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Ofiar Przestępstw. Głogowscy policjanci również włączają się do tej ogólnopolskiej kampanii organizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Głównym celem jest uświadomienie ofiarom przestępstw przysługujących im praw. Kampania trwa tydzień, od 23 do 28 lutego.

więcej »»
Głogów
20.02.2015 r.
(Zdjęcia)

Narkotyki dają złudne poczucie szczęścia – mówi kom. Jacek Wrona

W dniu 19 lutego br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie w ramach VIII Głogowskich Dni Nauki i Sztuki, odbyło się spotkanie z kom. Jackiem Wroną, byłym policjantem, wykładowcą Instytutu Służb Zwalczających Przestępczość Kryminalną Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, biegłym sądowy w zakresie kryminologii przestępczości narkotykowej, slangu narkotykowego i przestępczego. Tematem prelekcji były: „ Subkulturowe aspekty zażywania substancji psychoaktywnych „ Współorganizatorem spotkania była kom. dr Joanna Cichla, głogowska policjantka i wykładowca PWSZ.

więcej »»
Głogów
18.02.2015 r.
(Zdjęcia)

Zatrzymanie z tytoniem bez akcyzy

Głogowscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariusze Urzędu Celnego, ujawnili i zatrzymali 22,6 kilograma tytoniu bez skarbowych znaków akcyzy. Tytoń zatrzymano w domu 49 – letniej mieszkanki jednej z podgłogowskich miejscowości. Nabywanie, posiadanie, przewożenie i przesyłanie wyrobów akcyzowych jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny.

więcej »»
Głogów
17.02.2015 r.

Działania „Ostatki”

Nietrzeźwość uczestników ruchu drogowego jest czynnikiem, który w sposób istotny zwiększa zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Alkohol to wciąż bardzo poważny problem na polskich drogach. W związku z zakończeniem karnawału, policjanci prowadzić będą działania „Ostatki”.

więcej »»
Głogów
17.02.2015 r.
(Zdjęcia)

Zaatakował nożem ojca swojej dziewczyny

Decyzją sądu 19 – letni głogowianin został aresztowany na okres trzech miesięcy. W dniu 14 lutego został zatrzymany przez policjantów po tym jak w wyniku kłótni zadał cios nożem 45 – letniemu mężczyźnie, ojcu swojej dziewczyny. 19 – latek usłyszał zarzuty usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz gróźb karalnych, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu