: 296845
Ostatnie komunikaty
WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ GŁOGOWSKIEJ POLICJI

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Głogów...
Głogów
22.07.2014 r.

Energię wyładowali na koszach

Głogowscy policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 23 i 25 latka, którzy w godzinach nocnych dokonali zniszczenia kilku koszy na odpady komunalne. Byli pod wpływem alkoholu.

więcej »»
Głogów
22.07.2014 r.
(Zdjęcia)

Areszt dla włamywacza

Głogowscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 21 – latka podejrzanego o kradzież samochodu. Zatrzymany mężczyzna jest mieszkańcem Głogowa. Funkcjonariusze odzyskali również przedmioty pochodzące z innych kradzieży i włamań do pojazdów. Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

więcej »»
Głogów
21.07.2014 r.

KOMUNIKAT

Lato nad morzem czy nad jeziorami to szansa na dobrą zabawę. Wielu z nas wydaje się, że zasady bezpiecznego wypoczynku ma w małym palcu – niestety, życie zbyt często weryfikuje takie opinie. W Polsce już od początku maja do połowy lipca tego roku utonęło ponad 150 osób. To ogromna ilość ludzi, którzy w różnych sytuacjach utracili swoje życie. Niestety znaczna część związana jest z nieodpowiednim zachowaniem i brawurą zaraz po spożyciu alkoholu i w miejscach do tego nie dozwolonych. Warto, by każdy przypomniał sobie, co trzeba robić, by nie ryzykować tym, co najcenniejsze - życiem i zdrowiem.

więcej »»
Głogów
21.07.2014 r.
(Zdjęcia)

Święto Policji w Głogowie

W dniu 18 lipca 2014 r. głogowscy policjanci uroczyście obchodzili 95 rocznicę powołania Policji Rzeczypospolitej Polskiej (Święto Policji ustawowo przypada w dniu 24 lipca). Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele pw. Bożego Ciała. Następnie odbyła się uroczysta zbiórka na Zamku Książąt Głogowskich.

więcej »»
Głogów
18.07.2014 r.
(Zdjęcia)

Służba niejedno ma imię

W dniu 17 lipca podczas spotkania w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie, miała miejsce prezentacja książki „Służba niejedno ma imię – Z dziejów głogowskiej milicji i policji w latach 1945 – 2014” autorstwa Wiesława Maciuszczaka. Autor – historyk, członek Towarzystwa Ziemi Głogowskiej i popularyzator dziejów tego regionu, dzięki swojej wytrwałości oraz pomocy grona osób, odtworzył mało dotąd znany fragment historii regionalnej.

więcej »»
Głogów
14.07.2014 r.
(Zdjęcia)

Areszt za posiadanie narkotyków

22 – letni mieszkaniec Głogowa został zatrzymany przez głogowskich policjantów pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna miał w swoim mieszkaniu ponad 400 porcji marihuany oraz elektroniczną wagę. Na wniosek policji i prokuratury, głogowianin został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Głogów
10.07.2014 r.
(Zdjęcia)

Patrol skuteczny nie tylko na wodzie

Głogowscy policjanci wodnego patrolu, nie tylko pilnują porządku pływając łodzią motorową po Odrze. Ich obowiązki to również patrol pieszy na brzegu rzeki. W wyniku takich właśnie działań, policjanci ujawnili posiadanie narkotyków przez 19 – letniego głogowianina.

więcej »»
Głogów
09.07.2014 r.

Uciekał przed patrolem bo był nietrzeźwy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Głogowie, w dniu 8 lipca, zatrzymali po pościgu 64 – letniego mieszkańca gminy Kotla. Mężczyzna , który kierował mercedesem, nie reagował na wyraźne sygnały do zatrzymania podawane mu przez policyjny patrol. Po zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy i miał 1,28 promila alkoholu w organizmie. Jego zachowanie to kolejny przykład kierowcy, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu