: 312421
Ostatnie komunikaty
<<<<<

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Głogów...
Głogów
28.01.2015 r.

¾ Polaków ma zaufanie do Policji

Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytaliśmy również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.

więcej »»
Głogów
22.01.2015 r.

Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je !

Dolnośląska policja włącza się w Ogólnopolską Kampanię Informacyjną Systemu Dokumenty Zastrzeżone. Wystarczyła chwila nieuwagi i torebka nagle zniknęła, a z nią dowód, komórka, pieniądze. Prawdopodobnie padliśmy ofiarą złodzieja? Unikniemy dalszych kłopotów i zmniejszymy straty, gdy o kradzieży powiadomimy odpowiednie instytucje. Kradzież czy zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do wykorzystania naszych danych do celów przestępczych. Dlatego działajmy jak najszybciej.

więcej »»
Głogów
20.01.2015 r.

Dzielnicowi w nowej siedzibie

Od 1 lutego 2015 roku rusza Punkt Przyjęć Interesantów przy ulicy Kosmonautów Polskich. Obejmuje swym zasięgiem Osiedla Kopernika oraz Piastów Śląskich i przyległe osiedla oraz miejscowości. Każdy ich mieszkaniec w stałych godzinach, będzie mógł spotkać się z dzielnicowym w nowym miejscu. Wprowadzone zostaną trzy stałe dyżury w godzinach 8:00 – 10:00, 13:00 – 15:00, 18:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku, co zapewni stałą obecność dzielnicowego i możliwość kontaktu z funkcjonariuszem. Oznacza to zarazem większą ilość czasu poświęconego na służbę w terenie przez dzielnicowych. Bez zmian pozostają numery telefonów komórkowych dzielnicowych.

więcej »»
Głogów
19.01.2015 r.

Rok 2014 bardziej bezpieczny

Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.

więcej »»
Głogów
19.01.2015 r.

Pościg za nietrzeźwym kierowcą Seata

Po pościgu ulicami Głogowa policjanci zatrzymali 30 – letniego kierowcę Seata Toledo, kierowca najpierw pozorował zatrzymanie się do kontroli a następnie jadąc chodnikiem, podjął ucieczkę. Tej nie przerwała nawet kolizja z innym samochodem. Kierowca łamał zakazy i jechał pod prąd. Został przez policjantów zablokowany a następnie obezwładniony i zatrzymany. Miał 3,28 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało w grudniu opuścił więzienie, gdzie odbywał karę za…. kierowanie w stanie nietrzeźwym.

więcej »»
Głogów
16.01.2015 r.

Ogłoszenie o naborze do Policji

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu informuje o rozpoczęciu procedury kwalifikacyjnej dla kandydatów do służby w Policji na terenie województwa dolnośląskiego

więcej »»
Głogów
15.01.2015 r.

Autokar do kontroli

Ferie zimowe to okres zorganizowanych wyjazdów grup dzieci. Z doświadczenia wiemy, że czas ten wiąże się także z licznymi prośbami rodziców, opiekunów, nauczycieli i przewoźników o policyjne kontrole autobusów, którymi przewożone są ich pociechy. Ważne aby z taką informacją dzwonić na policję odpowiednio wcześnie.

więcej »»
Głogów
14.01.2015 r.

Bezpieczne ferie 2015

19 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. To wolny czas dla uczniów, który jednak nie zawsze jest wolnym czasem dla ich rodziców i opiekunów. Duża grupa dzieci i młodzieży nie wyjeżdża na zorganizowane zimowiska i pozostają w miejscach zamieszkania. Na ulicach, placach i boiskach można spotkać małe dzieci bez opieki, jedynie w towarzystwie swoich rówieśników, czy kolegów z podwórka.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu