: 322458
Ostatnie komunikaty
<<<<<

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Głogów...
Głogów
26.05.2015 r.
(Zdjęcia)

Areszt dla 33 – letniej dilerki narkotyków

Policjanci Wydziału Kryminalnego głogowskiej policji zatrzymali 33 – letnią kobietę. W jej mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili znaczne ilości narkotyków. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli 928 porcji amfetaminy oraz 2830 porcji marihuany. Zabezpieczono również przedmioty służące do dystrybucji narkotyków. Decyzją sądu kobieta została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy. Grozi jej kara 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Głogów
25.05.2015 r.

To miała być niespodzianka w stylu „niewidzialnej ręki”

„Chciałem zrobić właścicielowi roweru niespodziankę i wymienić mu opony na nowe”. Tak tłumaczył się podczas przesłuchania 39 – letni głogowianin. W jego piwnicy policjanci znaleźli skradziony dzień wcześniej rower o wartości 600 złotych. Pojazd należał do sąsiada, który zostawił go na chwilę pod klatką schodową.

więcej »»
Głogów
21.05.2015 r.
(Zdjęcia,Film)

„Przepis na bezpieczny rower” po raz trzeci

Już trzeci raz miasteczko rowerowe przy ulicy Daszyńskiego w Głogowie gościło uczestników rowerowego turnieju „Przepis na bezpieczny rower”. Turniej organizowany przez głogowską policję skierowany jest do uczniów czwartych klas szkół podstawowych. Uczestnicy zawodów musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami praktycznymi w jeździe rowerem oraz praktyczną znajomością przepisów.

więcej »»
Głogów
20.05.2015 r.

Włamał się do sześciu samochodów

Głogowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego, zatrzymali 18 – letniego głogowianina. W nocy z 17 na 18 maja br. włamał się do 6 samochodów. Ukradł z nich drobne przedmioty i spowodował spore uszkodzenia. Działał pod wpływem alkoholu i nie podał racjonalnego motywu swojego działania.

więcej »»
Głogów
20.05.2015 r.
(Zdjęcia)

Społeczna debata w ratuszu "Bezpieczeństwo - wspólna sprawa"

W dniu 19 maja przedstawiciele władz samorządowych miasta oraz policjanci spotkali się z mieszkańcami osiedli: Śródmieście, Stare Miasto, Przemysłowe . Debata Społeczna: „Bezpieczeństwo – Wspólna Sprawa”, realizowana w ramach debat prezydenckich, poświęcona była problematyce bezpieczeństwa.

więcej »»
Głogów
18.05.2015 r.

Surowsze kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców

Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Dziś Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przedstawili szczegóły nowelizacji przepisów. Nowa ustawa składa się z rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości oraz Infrastruktury i Rozwoju.

więcej »»
Głogów
15.05.2015 r.

Zmiana przepisów dotyczących przewozu dzieci

Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.

więcej »»
Głogów
15.05.2015 r.

Nowe przepisy dotyczące kierowców

Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu