: 308702
Ostatnie komunikaty
<<<<<

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Głogów...
Głogów
18.12.2014 r.

Bezpieczne zakupy przedświąteczne – zachowaj ostrożność

Najbliższe weekend i kilka kolejnych dni poświęcimy na przedświąteczne zakupy. Również świat przestępczy „przygotowuje się do świąt”. Okazja czyni złodzieja, zwiększa się zagrożenie kradzieżami; portfeli, portmonetek z zawartością naszych pieniędzy a często kompletu dokumentów i kluczy. Uważać też musimy na wirtualnych zakupach w sklepach internetowych.

więcej »»
Głogów
17.12.2014 r.

Polacy czują się w swojej okolicy bezpiecznie jak nigdy dotąd

Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.

więcej »»
Głogów
17.12.2014 r.

Zatrzymanie sprawczyni fałszywego alarmu bombowego

Głogowscy policjanci zatrzymali 55 – letnią mieszkankę Głogowa. Kobieta podejrzewana jest o wywołanie fałszywego alarmu i zawiadomienie służb ratunkowym o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku przy ul. Obrońców Pokoju w Głogowie. Budynek został sprawdzony przez grupę pirotechniczno- minerską, która nie potwierdziła tego faktu. Za wywołanie fałszywego alarmu grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Głogów
16.12.2014 r.

Kradzieży torebki nie było, będą zarzuty

Złożenie nieprawdziwego zawiadomienia o popełnionym przestępstwie to również przestępstwo i taki zarzut grozi 66 – letniej mieszkance Głogowa. Starsza pani złożyła zawiadomienie o tym, że padła ofiara przestępcy. Ten miał wyrwać jej torebkę a następnie za pomocą karty zbliżeniowej, jaka była w torebce, miał dokonać kradzieży z jej konta ponad 800 złotych. Była to niestety fikcja.

więcej »»
Głogów
15.12.2014 r.

Jeden kierował drugi pchał i tak kradli auto

Dwóch młodych mężczyzn, zostało zatrzymanych przez policjantów w trakcie kradzieży Volkswagena Polo. Właśnie usiłowali odpalić silnik. 19 – latek siedział za kierownicą a jego 18 – letni kolega pchał samochód próbując go uruchomić. Przyznali się, że chcieli pojechać samochodem do domu a potem ukryć go, rozebrać i sprzedać na części. Obydwaj byli nietrzeźwi.

więcej »»
Głogów
12.12.2014 r.
(Zdjęcia,Film)

Mikołajkowa wizyta w Domu Samotnej Matki

11 grudnia uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie, odwiedzili Dom Samotnej Matki w Głogowie. Uczniowie przekazali dzieciom przygotowane przez siebie prezenty mikołajkowe.

więcej »»
Głogów
10.12.2014 r.
(Zdjęcia)

Ukradł w Holandii, wpadł w Polsce

25 – latek na stałe mieszkający w Polsce został zatrzymany przez głogowskich policjantów. Policjanci odzyskali skradziony przez niego w Holandii samochód VW Bora. Mężczyzna jest również podejrzany o kradzież laptopa, tabletu, telefonu komórkowego i innych przedmiotów. W Polsce był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

więcej »»
Głogów
09.12.2014 r.
(Zdjęcia)

Puchar zdobyła „patrolówka”

Po raz szósty rozegrany został halowy turniej w piłce nożnej o Puchar Przewodniczącego NSZZ Policjantów. Zwycięzcą tegorocznej edycji turnieju została reprezentacja Sekcji Interwencyjno - Patrolowej Wydziału Prewencji. Drugie miejsce zdobyli policjanci Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu